محل تبلیغات شما

استاد یادت بخیر

استاد عجب سخت می گرفتی. ولی استاد بودید به معنای واقعی. با سواد، متواضع، زحمتکش و دارای تمام خصوصیاتی که یک استاد باید داشته باشید. اما حیف که زود از میان ما رفتی. بی سر و صدا. متاسفانه آنچنان که شان منزلت شما بود از شما تجلیل نشد. اما من قدر شما را می دانم و خواهم دانست. هرگاه در کلاس درس، گیاهان سمی را درس می دهم، ابتدا از شما بعنوان "استاد بزرگ پیشگام گیاه شناسی ایران" تجلیل می کنم. یادتان بخیر. یادم می آید زمانی که سال 72 می خواستم امتحان پایان ترم درس "سیستماتیک گیاهی 2" را بدهم، همه منتظر بودیم تا جنابعالی تشریف بیاورید و سوالات امتحان را توزیع کنید. حدودا" نیم ساعتی طول کشید تا تشریف آوردید. همه ما منتظر یک برگه سوال حاوی حداقل 10 سوال در یک ورق A4 بودیم اما با شگفتی با یک کاغذ بسیار کوچک اندازه کف دست حاوی 5 سوال مواجه شدیم. با کمال تعجب دیدم که یکی از دانشجویان خانم سال بالایی ما که به تازگی ازدواج کرده بود و یکبار هم سال قبل از این امتحان رد شده بود از ابهت امتحان و سختی سوالات امتحان ولو شد کف زمین و غش کرد. آخه این درس یک ترم در میان ارائه می شد و اگر اینبار هم می افتاد لیسانسش 6 ساله میشد. استاد با کمال وقار بر بالینش حاضر شدید و او را دلداری دادید که ان شاء الله در امتحان قبول خواهد شد که شد.

یادم هست یکبار که در یک گفتگوی تلویزیونی با جناب آقای دکتر اسماعیل میرفخرایی از اینکه در اتوبان تهران-قم درخت کاج کاشته شده بسیار ناراحت بودید و فرمودید که هر منطقه هزاران سال و بلکه میلیونها سال طول کشیده تا پوشش گیاهای خود را انتخاب کند و کاشت گیاهان غیر بومی در یک منطقه بر هم زدن ایستم گیاهی و نظم آن منطقه می باشد. اما کو گوش شنوا! یکبار دیگر در برنامه ای در گفتگو با ایشان فرمودید که چندین بار برای بررسی فلور منطقه اطراف شیراز به آنجا رفته اید اما متاسفانه بدلیل کمبود وقت نتوانسته اید به داخل شیراز برای دیدن آرامگاه حافظ و سعدی بروید.

خاطره دیگری که از شما دارم اینکه در پایان دوره لیسانس از دستان مبارک شما جایزه گرفتم که عکسش را هم هنوز در آلبوم عکسهایم دارم. 

روحت قرین رحمت حق

خسر الدنیا و الآخره

منادی شرع در خروش است ...

استادم دکتر احمد قهرمان

امتحان ,یک ,سال ,استاد ,منطقه ,هم ,از شما ,در یک ,سوالات امتحان ,فرمودید که ,اینکه در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

*برق *روباتیک *میکروکنترولر *کامپیوتر *